Park Wodny Aquarion Żory

aquarion logo150Basen - poprzedni miał tylko nieckę sportową, wyłożoną sztucznym tworzywem. Funkcjonował w tej formie do połowy 2010 roku, kiedy rozpoczęła się rozbudowa. Przy pływalni krytej działał sklep sportowy oraz siłownia.

Rozbudowa pływalni poszła w kierunku rozszerzenia oferty o dodatkowe atrakcje - tzw. część rekreacyjną z biczami wodnymi, zjeżdżalniami, jacuzzi, saunami, "rwącą rzeką", "grotą bujania", czy ścianką wspinaczkową w wodzie. Jako dodatkowe elementy przyciągające klientów zaplanowano solarium oraz kawiarnię z antresolą widokową.

Park Wodny Aquarion Żory

W obiekcie - jako jedno z źródeł ciepła - działa tzw. pompa ciepła pobierająca energię z gruntu. Jako jeszcze jeden element Aquarionu, który sprzyja środowisku - można przytoczyć instalację odzyskującą ciepło z tzw. popłuczyn. 

Oferujemy: 5 wanien jacuzzi (z wodą podgrzewaną a także kąpiele: solankowe, ługowe oraz borowinowe), solarium - 2 łóżka. 

Niepełnosprawni (np. na wózkach) wchodzą wejściem nr 2 (również od strony ul. Wodzisławskiej) - z poziomu ulicy (Park Wodny Aquarion nie posiada podjazdów do głównego wejścia) aby znaleźć się na wyższych poziomach obiektu niepełnosprawni przemieszczają się windą (poziom 1 - kasy, poziom 2 - kawiarenka, antresola).

Park Wodny Aquarion Żory

Park Wodny AQUARION - bo tak nazwano nowy twór w żorskiej architekturze miejskiej - otwarto dla użytkowników 28 stycznia 2012 roku o 6.00 rano.

Nowe Miasto ŻoryOd 10 lutego 2013 r. właścicielem Parku Wodnego AQUARION jest spółka NOWE MIASTO. Nowe Miasto Sp. z o. o. została założona w dniu 5 sierpnia 2009 roku. Właścicielem wszystkich udziałów Spółki jest Miasto Żory.

Działalność Spółki jest ściśle związana z działaniami Miasta na rzecz jego rozwoju, które koncentrują się obecnie na wykorzystaniu dobrego położenia Żor na rzecz rozwoju usług związanych z turystyką, rekreacją i obsługą podróżnych oraz zwiększeniu jakości życia mieszkańców.

Nazwa Spółki nawiązuje do hasła, które jest motywem przewodnim Strategii Rozwoju Miasta Żory tj. „Nowe Czasy – Nowa Droga”.

Z realizacji Strategii Rozwoju Miasta bierze się główny zakres działania Spółki:

  • kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek,
  • wynajem i zarządzanie nieruchomościami prowadzenie hoteli i podobnych obiektów,
  • prowadzenie restauracji i innych punktów gastronomicznych,
  • prowadzenie działalności rozrywkowej i rekreacyjnej – w tym parków rozrywki.

Spółka ma tworzyć warunki do rozwoju przedsiębiorczości związanej z branżą turystyczną i rekreacyjną, jak również przyczyniać się do tego, aby w Żory miały do zaoferowania więcej zarówno dla mieszkańców, jak i dla przedsiębiorców pragnących prowadzić tu działalność gospodarczą.

Park Wodny Aquarion Żory

Promocje

Pomysł na upominek

Park Wodny Aquarion wprowadza do swojej oferty specjalną propozycję. Jeśli szukasz prezentu dla bliskiej osoby, proponujemy...

Programy partnerskie

Z dużą satysfakcją informujemy posiadaczy multikart Benefit Systems oraz OK System i FitProfit, że w ramach swoich abonamentów...

Karnety

Stałym klientom Parku Wodnego Aquarion w Żorach oferujemy karnety kwotowe w postaci karty magnetycznej. Zakup określonej...

Promocje cennikowe

Nasza oferta obejmuje również stałe zniżki ujęte w naszym

Duża rodzina

Program „Duża rodzina” ma na celu wspieranie...