Park Wodny Aquarion Żory

Basen - poprzedni miał tylko nieckę sportową, wyłożoną sztucznym tworzywem. Funkcjonował w tej formie do połowy 2010 roku, kiedy rozpoczęła się rozbudowa. Przy pływalni krytej działał sklep sportowy oraz siłownia.

Rozbudowa pływalni poszła w kierunku rozszerzenia oferty o dodatkowe atrakcje - tzw. część rekreacyjną z biczami wodnymi, zjeżdżalniami, jacuzzi, saunami, "rwącą rzeką", "grotą bujania", czy ścianką wspinaczkową w wodzie. Jako dodatkowe elementy przyciągające klientów zaplanowano solarium oraz kawiarnię z antresolą widokową.

Park Wodny Aquarion Żory

W obiekcie - jako jedno z źródeł ciepła - działa tzw. pompa ciepła pobierająca energię z gruntu. Jako jeszcze jeden element Aquarionu, który sprzyja środowisku - można przytoczyć instalację odzyskującą ciepło z tzw. popłuczyn. 

Oferujemy: 5 wanien jacuzzi (z wodą podgrzewaną a także kąpiele: solankowe, ługowe oraz borowinowe), solarium - 2 łóżka. 

Niepełnosprawni (np. na wózkach) wchodzą wejściem nr 2 (również od strony ul. Wodzisławskiej) - z poziomu ulicy (Park Wodny Aquarion nie posiada podjazdów do głównego wejścia) aby znaleźć się na wyższych poziomach obiektu niepełnosprawni przemieszczają się windą (poziom 1 - kasy, poziom 2 - kawiarenka, antresola).

Park Wodny Aquarion Żory

Park Wodny AQUARION - bo tak nazwano nowy twór w żorskiej architekturze miejskiej - otwarto dla użytkowników 28 stycznia 2012 roku o 6.00 rano.

Nowe Miasto ŻoryOd 10 lutego 2013 r. właścicielem Parku Wodnego AQUARION jest spółka NOWE MIASTO. Nowe Miasto Sp. z o. o. została założona w dniu 5 sierpnia 2009 roku. Właścicielem wszystkich udziałów Spółki jest Miasto Żory.

Działalność Spółki jest ściśle związana z działaniami Miasta na rzecz jego rozwoju, które koncentrują się obecnie na wykorzystaniu dobrego położenia Żor na rzecz rozwoju usług związanych z turystyką, rekreacją i obsługą podróżnych oraz zwiększeniu jakości życia mieszkańców.

Nazwa Spółki nawiązuje do hasła, które jest motywem przewodnim Strategii Rozwoju Miasta Żory tj. „Nowe Czasy – Nowa Droga”.

Z realizacji Strategii Rozwoju Miasta bierze się główny zakres działania Spółki:

  • kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek,
  • wynajem i zarządzanie nieruchomościami prowadzenie hoteli i podobnych obiektów,
  • prowadzenie restauracji i innych punktów gastronomicznych,
  • prowadzenie działalności rozrywkowej i rekreacyjnej – w tym parków rozrywki.

Spółka ma tworzyć warunki do rozwoju przedsiębiorczości związanej z branżą turystyczną i rekreacyjną, jak również przyczyniać się do tego, aby w Żory miały do zaoferowania więcej zarówno dla mieszkańców, jak i dla przedsiębiorców pragnących prowadzić tu działalność gospodarczą.

Park Wodny Aquarion Żory

Promocje

ROKNEWSPAGER ERROR: File not found: images/karnet%20upominkowyv2.png

Pomysł na upominek

Park Wodny Aquarion wprowadza do swojej oferty specjalną propozycję. Jeśli szukasz prezentu dla bliskiej osoby, proponujemy...

Programy partnerskie

Z dużą satysfakcją informujemy posiadaczy multikart Benefit Systems oraz OK System i FitProfit, że w ramach swoich abonamentów...

Karnety

Stałym klientom Parku Wodnego Aquarion w Żorach oferujemy karnety kwotowe w postaci karty magnetycznej. Zakup określonej...

Promocje cennikowe

Nasza oferta obejmuje również stałe zniżki ujęte w naszym Cenniku Bilet...

Duża rodzina

Program „Duża rodzina” ma na celu wspieranie...